‘Her seçim ülke için sıkıntı’

Gazetemize özel açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, gündemdeki konularla ilgili konuştu. Doğalgaz zammı, erken seçim gibi konularla birlikte sorularımızı yanıtlayan Ellibeş, ilçe teşkilatlarına da gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

‘VEKİLLERİMİZ HALKIN AYAĞINA GİDİYOR’

İlk olarak milletvekillerinin halkla buluşması konusuna değinen AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Milletin kurduğu bir partiyiz. Milletin kurduğu partiyi bugüne kadar millet taşıdı. O yüzden milletin içinde ve yanındayız. Milletvekillerimiz de meclisteki yasa çalışmalarından ata kalan vakitlerini halkın içerisinde geçiriyorlar. Milletvekillerimiz Önceden sadece ilde nöbet tutuyordu ama şimdi her bir milletvekilimiz sırayla ilçelere gidiyor. Halkla buluşup bütünleşiyor. Halkın birebir istek ve beklentilerini birinci elden değerlendirip gereğini de yapıyor” dedi.

‘BÜTÜN İLÇELERİMİZ GAYRETLİ’

Göreve geldiği günden bu yana hangi ilçeyi en çok beğendiği sorusuna da cevap veren Ellibeş, “İnsan evlatlarını birbirinden ayırabilir mi? Bütün ilçelerimiz istekli, arzulu, heyecanlı ve gayretli. Bütün ilçelerimiz inandığı yolda birlikte yürümenin gayreti içinde. Memleketimiz, milletimiz ve Kocaelimiz için gerekli çalışmaları gayretle yapıyorlar. Bu vesileyle bütün ilçe teşkilatlarıma il başkanı olarak teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘MİLLET SEÇİM İSTEMİYOR’

Son günlerin gündemden düşmeyen konusu erken seçim söylemlerine de cevap veren Başkan Ellibeş, “Neden olsun ki? Halkta, millette öyle bir beklenti yok. Ülkede de öyle bir baskı yok. Ülkede cumhurbaşkanı görevinde, kabinemiz vazifesini yapıyor milletvekillerimiz mecliste toplanıp yasaları çıkartıyor. Bu güzelliğin yanında milleti tekrar seçime sürüklemenin bir anlamı yok. Her seçim bir sıkıntı ülke için” ifadelerini kullandı.

‘DOĞALGAZI DIŞARDAN ALIYORUZ’

Suya gelecek zammın ertelenmesiyle ilgili de sorularımızı yanıtlayan Ellibeş, “Tahir Başkan güzel bir uygulama yaptı. Normalde yılbaşı olduğu için zam gelecekti. Ancak 3 ay müddetle bu zam uygulanmayacak. Doğalgaza gelen zamlarla ilgili de konuşan Ellibeş, “Biliyorsunuz doğalgazı kendimiz üretmiyoruz, dışarıdan alıyoruz. Bu sene yeni bir zam olmadı. En son 2-3 ay önce olmuştu” diye konuştu. Halk toplantısı öncesi Ellibeş ile görüşen Milletvekili İlyas Şeker ise konuyla ilgili “Doğalgaz firması da özel bir şirket. Kendisi zam yapıyorsa bizim açımızdan bir mahsuru yok. Özel firmanın kendi yönetimi uygulamasıyla alakalı bir konu” dedi. Ayşe AYDIN

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/4602785/her-secim-ulke-icin-sikinti