Ak Parti İzmit'te Korkmaz'a rakip iddiası

Ak Parti'de istişare maratonu İzmit ile devam etti. İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli İl Koordinatörü Yalova Milletvekili Temel Coşkun katıldı. İstişare toplantısında ilçe yönetimi ana kademeden 30, Kadın Kolları'ndan 30, Gençlik Kolları'ndan 30 kişi, 102 mahalle başkanı, 22 meclis üyesi, 50 istişare kurulu üyesi ve 1 belediye başkanı olmak üzere 265 ile görüşüldü. İl Başkanı Civelek, İzmit'te gerçekleştirilen istişarenin diğer illere de örnek olacağını belirtti.

'SADECE KOCAELİ'DE'

Toplantı öncesi kısa bir açıklamada bulunan Civelek, “Bu istişare toplantıları sadece ilimizde gerçekleştiriliyor. Bu anlamda diğer illere de örnek olacağını düşünüyoruz. Genel merkezimizin tek listeli kongre isteğini il gibi ilçelerde de uygulamak istiyoruz. Bugün istişareler Kandıra, Başiskele ve Kartepe, yarın ise Gölcük, Karamürsel ile devam edecek. Perşembe ve Cuma günleri il başkanları toplantısına katılmak için Ankara'ya gideceğiz” dedi.

'KAVGASIZ, GÜRÜLTÜSÜZ'

Kocaeli'den sorumlu olan İl Koordinatörü Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise, "Biz ülke istikrarı gibi partimizin istikrarını da önemsiyoruz. Kendi kurallarımız var, demokratik bir şekilde her alanda kararlar alıyoruz. İstişarelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kavgasız, gürültüsüz önemli kararlar alıyoruz. Genel Başkanımızı seçtiğimiz kongre öncesine bakarsak, hiçbir tatsızlığın yaşanmadığını, aykırı sesin çıkmadığını görürsünüz. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu partiye bedenen veda etti ama ruhen etmedi. İlk kez Erdoğan'sız bir kongre sürecine gireceğiz. Burada herkes istediği ismi önerecek biz de buradan çıkan kanaatleri genel merkezimiz ile birlikte değerlendireceğiz" açıklamalarında bulundu. İstişare toplantısında ilçe başkanlığı için Abdülkadir Yılmaz'ın isminin konuşulduğu öğrenildi. Yılmaz'ın bugün konu ile ilgili bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/4614047/ak-parti-izmitte-korkmaza-rakip-iddiasi