Engelliler her zaman Doğan’ın önceliği

Günün büyük bir bölümünü belediye dışında proje incelemeleri, vatandaş ve mahalle ziyaretleriyle geçiren Başkan Doğan, arda kalan zamanda da makamında toplantılar gerçekleştiriyor. Kendisine gelen ziyaret taleplerine bir program dâhilinde tarih ve gün veren Başkan Doğan, engelli ve ailelerinin ziyaret ve görüşme taleplerine anında cevap verip, aynı gün içerisinde onlarla bir araya geliyor.

ANINDA ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmenin temel bir insan hakkı olduğuna vurgu yapan Doğan “Engelli vatandaşlarımızın, hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda hepimize önemli görevler düşmektedir. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına varana dek her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır. Bu mücadelelerinde onların yanında yer almak, onları teşvik etmek, onları herhangi bir dışlanmışlığa maruz bırakmamak, hepimizin öncelikli sorumlulukları arasında yer almaktadır” dedi.

HAYATIN HER ALANINDA DESTEK

Doğan, “Biz İzmit Belediyesi olarak, şehrimizin her noktasında engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, onların önlerine çıkan engelleri kaldırmak ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Zincirlikuyu Camimize engellilerimiz ve yaşlılarımız için asansör yaptırdık. Engelsiz İletişim Projesini hayata geçirdik. Evde bakım hizmetini başlattık. Ekiplerimiz yatalak ve bakıma muhtaç kişilerin evlerine giderek her türlü ihtiyacını gideriyor. Engelsiz Ritim kursumuz, engelli gençlerimize özel halk oyunu kursumuz, yüzme kursumuz, engelli meclisimiz, engellilerle firmaları buluşturduğumuz Kariyerime Engel Yok etkinliklerimiz gibi birçok projeyle onların hayata daha fazla tutunmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/4623710/engelliler-her-zaman-doganin-onceligi