Bakan Kasapoğlu’ndan 2 ilçeye yatırım müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti il başkanlığını ziyaret etti. Kasapoğlu’nu il başkanlığında İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Milletvekilleri Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, ilçe belediye başkanları, il başkanları ve partililer karşıladı.

ELLİBEŞ, ‘İLİMİZE POZİTİF BAKIŞINIZ VAR’

Ziyarette konuşan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Kocaeli’de gençliğin dinamik yapısına her zaman destek verdiniz. Sanayi kenti olarak bilinmekle birlikte sosyal kültürel, sportif faaliyetler, tarih, turizmiyle de örnek bir iliz. Bu anlayış içinde bizler bu ziyaretinizi anlamlı buluyoruz. Bundan sonraki süreçte de birliğimiz umarım daim olur ve Kocaeli’ye pozitif bakışınız devam eder. Bu çerçevede ziyaretiniz için teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum” dedi.

KASAPOĞLU, ‘HEDEFİMİZ DONANIMLI GENÇLİK’

Bakan Kasapoğlu ise “Kocaeli ülkemizin sembol vilayetlerinden bir tanesi. Tabiatı, sanayisiyle her alanda öncü şehirlerimizden biri. Hem bakanlığımız hem devletimizin diğer kurumları el birliği ile Kocaeli’nin bugünü ve yarını için çıtayı yukarılara çıkarmanın peşinde ve inancındayız. Bunun için pek çok çalışma var. Bunları nasıl daha yukarı çıkarırız bunun amacındayız. Kocaeli’nin hem bugünleri hem yarınları adına gençleri yarınlara donanımlı hazırlayacağız. Ziyaretimizde yapılan çalışları inceleyeceğiz Bu bizim görevimiz ve sorumluluğumuz. Bunun heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz” diye konuştu.

‘YEREL YÖNETİMLERİN İŞ BİRLİĞİ ÖNEMLİ’

Sözlerini sürdüren Bakan Kasapoğlu, “Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanımızla Gebze’deydik. Hakikaten hem üniversite hem diğer açılışlar adına gururlandık ve heyecanlandık. Bundan sonra da el birliği ile amacımıza Kocaeli’nin çok çok daha yukarılara taşınması. Kocaeli’nin sporda öncü bir misyonu zaten var bunu daha farklı başarılarla taçlandırma amacındayız. Gençlik bizim en büyük midimiz. 10 Milyon genç için her anı her imkanı önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Spor imkanlarımızla yerel yönetimlerin iş birlikleri çok önemli” şeklinde konuştu.

KARTEPE VE KÖRFEZ’E YENİ YATIRIMLAR

Bakan Kasapoğlu ilimize yapılacak olan yeni yatırımlarla ilgili de konuşarak “Yakın zamanda Kartepe’ye miting salonlarını kazandıracağız. Ayrıca Körfez’e hem gençlik merkezimizi hem de spor salonumuzu kazandıracağız. Onların da müjdesini buradan verelim. Güçlü Türkiye yolunda yürüyüşümüz inşallah devam edecek. Samimi ev sahipliğiniz için teşekkür ediyorum. Daha güzel vesilelerle bir araya gelmek üzere Allahaısmarladık” dedi.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/foto/5105928/bakan-kasapoglundan-2-ilceye-yatirim-mujdesi