Antikkapı ile TOLEYİS el sıkıştı

Antikkapı Restoran’da imzaları atılan sözleşme esnasında Antikkapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İslam Yücel, TOLEYİS Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Kutlu, Yerel-Sen Marmara Bölge Sorumlusu Yusuf Erbaş, Yerel-Sen Uzmanı Furkan Yıldırım, TOLEYİS İl Temsilcisi Osman Sarı hazır bulundu.

YÜCEL, ‘MİSAFİRHANE MANTIĞI’

Sözleşme öncesi konuşan Antikkapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İslam Yücel “ Pandemi dolayısıyla sekteye uğrayan görüşmelerimiz nihayete erdi. Uzun ve zor bir yolculuğumuz oldu. İşçimiz adına birçok maddeyi 2016’da en son masada görüşmüştük. Sonra tekrar sendikamız yetki aldı şirketimizde. Bugün itibariyle sonlandırdık. Petrolden otele, restorandan catering gibi birçok iş kolunda 350 kişi ile şehrin misafirhanesi mantığıyla çalışıyoruz” dedi.

‘TEK TİP STATÜ’

Sözlerini sürdüren Yücel, “12 ilçede 34 noktada ticari faaliyet yürütüyoruz. Daha iyi kaliteli hizmet sumak adına çalışıyoruz. Sözleşme sürecinde her şeyi konuştuk. Kazancımız dahilinde çalışanlara neler verebiliriz ve zor süreci de dikkate alarak imza aşamasına geldik. Şehrimize ve işçimize hayırlı uğurlu olsun. Biliyorsunuz 2016 yılında Antikkapı ve SEKA Park A.Ş. birleşti. Bu birleşmeden dolayı sendikasız 2-3 yıla yakın süre geçirdik. Bu süreçte iş yerlerimiz büyüdü. 4-5 farklı statüde çalışan işçilerimiz mevcuttu. Sözleşmenin oranında ziyade sözleşmeyi tek tip hale getirdik” dedi.

KUTLU, ‘ANTİKAPI BİZİM İÇİN ÇOK FARKLI’

İşçilerin çok ciddi özverisi ve sendikanın da desteği olduğunu belirten Yücel, “Oradan ziyade Antikkapı’da tüm çalışanların aynı standartlarda çalışmasını sağladık” diye konuştu. TOLEYİS Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Kutlu ise “Antikkapı ile 2002‘den beri tanışıyoruz. Antikkapı bizim için önemli. 81 ilde örgütlüyüz. Antikkapı’ya başka işyerleri gibi bakmıyoruz. Personelin güler yüzlülüğünü görünce mutlu oluyorum. Türkiye’de patent almalıdır. Buna yapacağınıza inanıyorum. Zorlu bir süreçten geçtik. İnşallah bundan sonra işimizi daha kolay olacak” ifadelerini kullandı.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/foto/5498539/antikkapi-ile-toleyis-el-sikisti