‘Koray Şener Kütüphanesi’ bu kez Başiskele’de açılacak

İZMİT VE KÖRFEZ'DE KÜTÜPHANE AÇILDI

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi olan ve Körfez ilçesinde ailesiyle beraber yaşayan Koray Şener’in vefatından 4 ay sonra 1907 ÜNİFEB Kocaeli Üniversitesi tarafından Körfez Petkim Ortaokulu’nda , 2 Kasım 2019’da vefatının birinci yıl dönümünde ise İzmit Yeni Mahalle İlköğretim Okulu’nda sarı lacivertli taraftar Koray Şener anısına kütüphane açılışı gerçekleştirildi. ‘Koray Şener Kütüphanesi’ nde Türkiye’nin her yerinden bağışlanan kitaplar yer alırken, sarı lacivert renklere boyanan kütüphane duvarına Koray Şener’in resmi de yapıldı.

ÜÇÜNCÜ KÜTÜPHANE BAŞİSKELE'DE

Vefatının 2. yıldönümü yaklaşan Koray Şener için yeni bir ‘Koray Şener Kütüphanesi’ daha açılacak. ‘Kocaeli’nin 12 ilçesinde 12 Kütüphane’ sloganıyla ilkini Körfez’de ikincisini İzmit’te açan 1907 ÜNİFEB Kocaeli Üniversitesi, çalışmalarına başladığı kütüphane projesini bu kez Başiskele ilçesinde bulunan Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

KORAY'IN ANISINA...

Hiçbir sponsor olmadan kendi emek ve gayretleriyle kütüphaneyi 2 Kasım 2020 tarihinde açmayı hedefleyen 1907 ÜNİFEB Kocaeli Üniversitesi, bu projeyle Koray Şener’in anısına sahip çıkmak istiyor. Projeye destek olmak isteyenler afişte bulunan iletişim bilgilerinden ulaşabilir...

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/foto/5507979/koray-sener-kutuphanesi-bu-kez-basiskelede-acilacak