Vadi İzmit’te 4 ev satıldı

İzmit Belediyesi ve Bektaş İnşaat’ın ortak projesi olan Vadi İzmit evlerinden 30 tanesinin satılaşı için ilk ihalesi geçtiğimiz Perşembe gerçekleştirildi. Belediyenin satışa çıkardığı 30 evden yalnızca ikisine talip çıkmış ve belediyenin satıştan kazanması beklenen miktar 14 milyon 830 binden 1 milyon 96 binlik kısmı satıldı. Geçtiğimiz hafta talip çıkmayan 28 evin ihalesi ise iptal edildi.

TOPLAM 2 MİLYON GELİR SAĞLANDI

Vadi İzmit evleri için düzenlenen ihalede de kalan 28 evden 2’si için talip çıktı. Geçtiğimiz hafta 530 bin TL muhammen bedel biçilen daire için 715 bin TL’lik rekor bir teklif veren Abdullah Kaçmazoğlu, bu haftaki ihaleye de katıldı. Vadi İzmit'te D-2 Blok 2’inci Katta bulunan 107 metrekarelik daire için ihaleye katılan Kaçmazoğlu, bu kez 505 bin TL olarak belirlenen muhammen bedelin üzerine çıkmadı. Geçtiğimiz hafta 715 bin TL ile bir daire sahibi olan Kaçmazoğlu, bugün ise 505 bin TL ile ikinci dairenin sahibi oldu. Gerçekleştirilen ihaleye ikinci talip olarak katılan Mehmet Cemil Arslan ise D-2 Blok 5. Katta bulunan daire için teklif verdi. Arslan, 123 metrekarelik ev için 590 bin TL olarak belirlenen muhammen bedelin üzerine çıkmadı. 4+1 daire için teklif veren Mehmet Cemil Arslan, 590 bin TL ile dairenin sahibi oldu.

KAZANÇ DÜŞTÜ

İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan döneminde bitirilen ancak satılamayan Vadi İzmit evleri, 2 haftadır süren ihalelere rağmen satılamıyor. Evlerin satışı için düzenlenecek 4 ihalenin ardından İzmit Belediyesinin, kasasına toplamda en az 50 milyon 810 bin 23 TL koyması planlanıyordu. Ancak geçtiğimiz haftadan bu yana düzenlenen ihaleler neticesinde, toplamda satışa çıkarılan 60 dairenin yalnızca 4’ü satıldı. Vadi İzmit Evleri’nin bugün gerçekleştirilen ikinci satış ihalesinde de 28 daire için talip çıkmadı. Talip çıkmayan dairelerin ihalesi iptal edildi. Geçtiğimiz haftadan bu yana düzenlenen ihaleler neticesinde kasasına 25 milyonun üzerinde para koyması planlanan İzmit Belediyesi’nin kazancı, 30 evden yalnızca 4’ünün satılması nedeniyle 2 milyon 191 bin TL’ye düştü.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/6373192/vadi-izmitte-4-ev-satildi