Su zammı 3 ay daha ertelendi

İSU Genel Kurulu Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel kurulda pandemi nedeniyle ertelenen su zammının 3 ay daha ertelenmesine karar verildi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nden sonra gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak başkanlık etti. 

CUMA GÜNÜ

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Haziran sonuna kadar iş yerlerine su zammı yapılmayacak” dedi. Çakmak sözlerini, “ Gebze’de inşaatı devam eden metro projesi meclis üyeleri tarafından gezilecek. Cuma günü saat 14.00’da büyükşehir önünden otobüsler kaldırılacak” dedi. 

54 MİLYON LİRA

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık genel kurulda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;  “Başkanımızın talimatları üzerine nasıl katkı sağlarız diye çalışma yürüttük. Geçen sene 6. Ayda 2021 Ocak ayında aylık TÜFE uygulamasına geçilecekti. Geçtiğimiz Aralık’ta yapılan genel kurulda 3 ay boyunca bu uygulamayı erteledik. Vatandaşlara bununla yaklaşık 54 milyon lira katkı sağladık.

 

61 BİN ABONE

İş yerleri için de bir çalışma yaptık. TÜFE artışlarının 3 ay daha ertelenmesini takdirlerinize sunuyoruz. İş yerlerinde kademe uygulamamız yok. Esnafımıza destek olmak adına kademe uygulamasına geçelim dedik. Yaklaşık 61 bin abonemiz var. Esnafımızın yüzde 84’ü bu kademe uygulamasından faydalanacak. 

125 MİLYONLUK KATKI

Esnafımıza yüzde 44 indirim yapmış olacağız birinci kademede. 2. Kademede de yüzde 15 gibi bir indirim olacak. İkinci 3 ayda da 54 milyon liralık bir katkı yapılacak. Esnafa yapılacak olan bu kademe uygulamasıyla 17 milyon liralık destek vereceğiz. Toplamda 125 milyon lira katkı sağlamış olacağız. Yuvacık’ta yüzde 60 seviyesindeyiz. Namazgah Barajı da yüzde 72 seviyesinde. Orayı da 14 milyon küp su seviyesinde tutmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız sürüyor”

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/6633774/su-zammi-3-ay-daha-ertelendi