Türk Polis Teşkilatı 176. yaşında

Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. İzmit Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk Anıtında gerçekleştirilen törende İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tipioğlu, "Polis Şehitlik Defteri"ni imzaladı. Kültür Tepesi'ndeki programın ardından Bağçeşme Polis Şehitliği ziyaret edilerek şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Törene İl Emniyet Müdürü Tipioğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, İl Jandarma Komutanı Alb. Ümit İlbayı, jandarma ve polis görevlileri katıldı.

‘YOK EDİLENE KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, “Polislik bir gönül mesleğidir. Zaman ve mekan hesabıyla yapılamaz. Bu inanç en alt rütbeden en üst rütbeye kadar işlemiştir. Türk Polis Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın huzuru, güveni ve sağlığı bizim için en büyük önceliktir. Vatandaşlarımızın canına ve malına kastedenlerle, ülkemizin, milletimizin birliğini tehdit eden terör örgütleriyle, uyuşturucu satıcılarıyla mücadelemiz bu şer odaklarının her biri yok edilene kadar devam edecektir.  

‘SUÇ ORANLARI DÜŞÜYOR’

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak suçları oluşmadan önlemek amacıyla önleyici polislik hizmetlerine büyük önem veriyoruz. Suçlar oluşmadan müdahale etmek için çaba gösteriyoruz. Türk Polisi aziz milletimizin hizmetkarıdır anlayışıyla görev yapıyoruz. Her zaman vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmaya çalışıyoruz. Devlet ve vatandaş arasındaki güven ve irtibat bağını daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımızın fedakarca çalışmaları sonucunda suç oranları düşüyor. Türk Polisi her zaman canını milleti için feda etmekten çekinmeyecektir” dedi. 

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/6925445/turk-polis-teskilati-176-yasinda