Vali Yavuz bu kez Darıca'da

Şehitlerimizin emanetleriyle bir araya gelen ve onlara özel bir ilgi gösteren Vali Seddar Yavuz; Darıca ilçesinin farklı mahallelerinde ikamet eden şehitler Tahsin Sarıtosun, Edip Zengin, Bülent İnal, Murat Tevlim, Hasan Hüseyin Günay ve Ömer Özavcı’nın  ailelerini ziyaret etti. Şehitlerin yakınlarına bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Vali Yavuz, “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri için ne yapsak azdır. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var. Rabbim sabırlar versin” dedi. 

GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Ziyarette; bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleri olan gazilerin gönlünü almayı ihmal etmeyen, hal ve hatırlarını sorarak dualarını alan Vali Yavuz, gaziler Hüseyin Çoban, Engin Geçğili, Ahmet Serin ve İzzettin Cezlan’ı ziyaret etti. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz, "Şehitlerimiz de gazilerimiz de bu aziz vatan uğruna canlarını hiçe sayan kahramanlarımızdır, yalnızca ailelerinin değil tüm milletimizin evlatlarıdır. Sizleri seviyoruz. Vücutlarında onur abidesi olarak yaralarını taşıyan kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. Vali Yavuz’un ziyaretleri ile mutlulukları yüzlerinden okunan gazi ve şehit aileleri, “Sizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk.  Allah devletimize zeval vermesin” diyerek, Vali Yavuz’a, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

VALİ YAVUZ ENGELLİLERLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU
 
Engelli vatandaşların gönüllerinde köprü kuran, onları unutmayan Vali Yavuz, Darıca’da ikamet eden; Fatma Şahin ve Elmas Saraç’ı evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuruyla hareket eden sosyal devlet anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf etmenin en önemli sorumluluklarının başında geldiğini belirten Vali Seddar Yavuz, “Devletimiz, engellilerimizin önündeki engelleri kaldırarak sosyal hayat içerisinde yer almalarını sağlamaya çalışıyor.  Hep birlikte, hepimizin aday olduğu engelli olma ihtimali çerçevesinde, engelli vatandaşlarımıza gereken saygı ve gereken özeni göstererek onların hayatını kolaylaştırmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın dün olduğu gibi bundan sonra da daima yanındayız.” diyerek, ihtiyaçlarının karşılanması için yetkililere talimat verdi.  

YETİM VE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERLE BULUŞTU
Buldukları her fırsatta yetimlerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin kapısını çalan, sıkıntılarına ortak olan Vali Yavuz, Darıca ilçesinde ikamet eden biri yetim 2 ihtiyaç sahibi aileyi evlerinde ziyaret etti.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları yerinde gören ve onları dinleyen Vali Yavuz, gönül alarak, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi. Kimse kimsesiz değildir, onların her zaman yanında biz varız diyerek gönülleri hoş tutan, evlerine misafir olup dertlerini dinleyen Vali Yavuz; “Her zaman sizlerin yanındayız, 'Gönülden Gönüle' projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz” dedi.

BUGÜNE KADAR TOPLAM 403 AİLEYE ZİYARET

Cadde ve sokaklarda karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan Vali Yavuz, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet etti. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Vali Yavuz, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdi. Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  'Gönülden Gönüle' projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Darıca'daki 15 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, bu güne kadar ilimizde 403 aileyi evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak kimsesizlerin kimi olmaya devam etti.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/6931383/vali-yavuz-bu-kez-daricada