Ellibeş, 2 yıllık hizmetleri değerlendirdi

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın 2 yıllık performansını değerlendirdi. Ellibeş, ““Bir yandan Pandemi desteklerinin devam etmesi, diğer taraftan alt yapı, üst yapı ve ulaşım yatırımlarının aksamadan sürmesi çifte başarıdır. Bu bir sevda işidir” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK BAŞARI’

Ellibeş yazılı yaptığı açıklamada “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ‘Sevdamız Kocaeli’ başlığıyla iki yıllık görev süresini değerlendirdi. İki altın yıl olarak belirtilen dönemde ilimizde gerçekleştirilen 226 eser ve hizmet tanıtıldı, devam eden 85 eser ve hizmet hakkında bilgi verildi. Toplam 3 Milyar 979 Milyon 605 Bin TL’lik 311 eser ve hizmetin iki yıla sığdırılması büyük bir başarı” şeklinde konuştu.

‘2 YILA BÜYÜK İŞLER SIĞDIRDI’

Ellibeş, “Özellikle yapımı devam eden 1.105 konutluk İzmit Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi, 178 Bin m2’lik alanda kurulacak Dilovası Kentsel Dönüşüm ve Kömürcüler OSB Projesi, Körfez 500 konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi, Derince Millet Bahçesi, 1,8 km’lik Karamürsel dal-çık projesi (bitme aşamasına geldi), 822 m çift hatlı İzmit Kuruçeşme Tramvay Hattı, 15,6 km’lik Gebze-Darıca metro hattına da bu iki yıl içinde başlamış ve bazılarının bitme aşamasına gelmiş olmasının, verilen sözlerin tutulmasını ne kadar önemsendiğini gösterdi” dedi.

‘12 İLÇEYE YARDIM ELİ’

AK Parti’nin belediyecilik anlayışında verilen sözlerin mutlaka yerine getirilmesi olduğunu hatırlatan Ellibeş, “Bunun en iyi örneğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bizler yaşıyoruz. Bugün hayata geçirilen ve yapımı devam eden her eser ve hizmetle ilgili bugüne kadar halkımıza hiçbir mazeret sunulmadı. Pandemi var, yapamıyoruz demeden her sözünü yerine getiren Büyükşehir Başkanımız ve ekibi var. Sadece kendi alanı içinde kalmıyor, ayrım yapmadan 12 ilçeye de yardım elini uzatıyor” diye konuştu.

‘TAKDİRE ŞAYAN’

“Bugüne kadar yapılan bu hizmet ve yatırımları birilerinin kıskanması çok normal” diyen Ellibeş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birileri yatırım yapmamayı, hizmet üretmemeyi, Kanal İstanbul gibi dünyada birçok dengeleri ülkemiz lehine çevirecek bir projeyi bile engellemeyi başarı sayarken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin amasız, fakatsız bu hizmet anlayışı takdire şayandır. Öyle inanıyorum ki bu iki yılda elde edilen başarı, önümüzdeki üç yılda yapılacak ve şehrimize değer katacak diğer projelerin de habercisidir.”

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/6936848/ellibes-2-yillik-hizmetleri-degerlendirdi