İzmit MAKİF okuyor

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatih Şenocak’ın öncülüğünde öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için başlatılan proje büyümeye devam ediyor. Bu kez farklı bir konuda proje geliştiren okulun öğrencileri, 7 farklı türde 7 eser 7 mihmandar eşliğinde okunarak tetkik edecek” dedi.

‘OKUMA KÜLTÜRÜNÜ GELİŞTİRİYORUZ’

Değişimin okumakla gerçekleşeceğine inandıklarını ifade eden Okul Müdürü Fatih Şenocak, ‘7 Kapı 7 Eşik’ adlı projenin detayları ile ilgili bilgi vererek “İlk emri ‘Oku’ olan yüce dinimizin gereği İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi olarak öğrencilerimize ‘okuma kültürü’ kazandırmayı en önemli vazife görerek okulun açılışından bu güne kadar İslam klasikleri, Türk klasikleri, Doğu klasikleri ve Batı klasiklerinden oluşan çeşitli okuma halkaları ve tematik okuma etkinlikleri düzenledik. Pandemi sürecinde dahi 41 okuma halkası kurarak ‘Okumak, meşguliyet değil bir mesuliyettir’ fikrini öğrencilerimize kazandırmaya çalıştık. Bu çabalarımıza bu gün itibariyle bir yenisini ekleyerek ‘7 Kapı 7 Eşik’ projemizi başlatmış bulunuyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Açıklamalarını sürdüren Okul Müdürü fatih Şenocak, “Proje kapsamında 7 farklı türde 7 eser 7 mihmandar eşliğinde okunarak tetkik edilecek. 21 öğrenci, 3 danışman öğretmen ve alanında uzman 7 mihmandarın yer aldığı projemize kitapları temin ederek öğrencilerin adreslerine gönderen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’a ve mesai arkadaşlarına ayrıca ‘Okumak, içimizdeki meçhul âlemin kapılarını açan bir anahtardır’  felsefesiyle projede yer alan öğrenci ve öğretmenlerimize; ‘Okumak, iki ruh arasında âşıkane bir mülakattır’ sözünden hareketle projeye katkı sunan mihmandarlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/6940313/izmit-makif-okuyor