Kandıra’da konteynırları kim yaktı?

Geçtiğimiz hafta sonu Kandıra’nın bazı mahallelerinde çöp ve geri dönüşüm konteynırları yakılmıştı. Kim tarafından yakıldığı henüz belirlenemeyen konteynırları paylaşan Belediye Başkanı Adnan Turan, “Kandıra hepimizin sahip çıkalım” mesajı verdi.

‘KANDIRANIN SAHİBİSİNİZ’

Kimliği belirsiz kişilerce yakılan çöp konteynırları ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, “Sevgili hemşehrilerim! Kandıramızın çeşitli bölgelerinde henüz kimlikleri belirlenemeyen kişi ya da kişilerce belediyemize ait plastik çöp konteynırları yakılıyor, kullanılamaz hale getiriliyor. Kandıra’da yaşayan vatandaşlarımız ilçemizin sakinleri değil sahipleridir” ifadelerini kullandı.

‘KAMERALAR İNCELENİYOR’

Açıklamasını sürdüren Turan, “Tüm hemşehrilerimi hepimizin ortak malı olan değerlere sahip çıkmaya ve milli servetimize zarar veren kişileri kolluk kuvvetlerimize bildirmeye davet ediyorum. Yakılan konteynırları söndüren itfaiye ekiplerimize ve bölgede bulunan kameraları inceleyerek sorumsuzları bulmaya çalışan güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Devlet malına zarar verenlerin gereken cezayı almaları için ne gerekiyorsa yapılacaktır bilinmesini isterim. Kandıramıza hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/7043727/kandirada-konteynirlari-kim-yakti