“Hocamıza ihanet edenler yanlışını anladı”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Danışmanı ve İl Başkanı Mehmet Aras, Çayırova ilçe divan toplantısında konuştu. Belediye başkanlığı zamanında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan yol arkadaşlıklarından bahseden Aras, yollarını ayırmak isteyen Erdoğan’ı o dönem uyardığını belirtti.

‘AYRILIK İHANET OLUR DEMİŞTİM’

Belediye başkanlığı döneminden arkadaşı olan Erdoğan’a Çayırova’dan yüklenen Aras, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan anısını paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıllar önce uyardığını anlatan Mehmet Aras, “Dönemin Refah Partili Düzce Belediye Başkanı Ruhi Kurnaz’ın verdiği yemekte bir araya gelmiştik. O dönem partilerinin İstanbul büyükşehir belediye başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan da yemeğe katıldı. Refah partisinin bölge belediye başkanlarının bir arada bulunduğu yemekte başka bir parti kurmak istediğini dile getiren Erdoğan’a, dünya siyonizmine, sömürü düzenine tek başına baş kaldıran Erbakan Hocamıza bu ayrılık ihanet olur demiştim” şeklinde konuştu.

‘SANDIKLAR PATLAYACAK’

Sözlerini sürdüren Aras, “Belediye başkanı olunur, milletvekili olunur, bakan olunur fakat Erbakan olunmaz demiştim o zaman. Hocamıza ihanet edenler, koltuk sevdasına düşenler er ya da geç düştükleri yanlışı anladılar” dedi. Aras, öte yandan “Hükümet ekonomide contaları yaktı. Rutin haline gelen akaryakıt zamları, elektrik, doğalgaz zamları ve gıda zamları milletin belini iyice bükmüştür. Dolar rekor üstüne rekor kırarken hükümetten ses çıkmamaktadır. Bu gidişat erken seçim sinyalleri veriyor. AKP dönemi sona eriyor hükümet gidiyor, 94 seçimlerinde olduğu gibi Refah Partisi’nin sandıklarda patlayacağı seçim yakındır hazır olun. Dr. Fatih Erbakan ile birlikte yepyeni bir sayfa açılacak. Milletimiz müsterih olsun Yeniden Refah’la birlikte Türkiye huzura ve refaha kavuşacaktır” dedi.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/8001063/hocamiza-ihanet-edenler-yanlisini-anladi