Esnaf odaları gün sayıyor: Açılış yeni yılda

Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy Katlı Otoparkı altında KESOB için tahsis ettiği alan, açılışa hazırlanıyor. Açılış töreninin 2022 yılı Ocak ayından sonra yapılması planlanırken odalar ve birlik bu ay sonunda yeni yerine taşınacak. Ocak ayındaki açılışa ise Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Türkiye esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken de davet edilecek.

TEMİZLİK BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıköy Katlı Otoparkı’nda Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) için yaptığı yeni hizmet binasına sona gelindi. Hizmet binası için yapılan çalışmalar tamamlanırken yeni alanda temizlik çalışmaları başladı. Ay sonuna kadar odaların taşınması beklenirken birlik ise Kasım ayında yeni alana taşınacak. Yeni hizmet alanında 3 Bin 550 metrekarelik kapalı alanda 24 adet ofis, 1 adet başkan odası, 1 adet sekretarya, 2 adet başkan yardımcısı odası, 1 adet çok amaçlı salon, yemekhane, sicil bekleme, toplantı ve arşiv bölümleri bulunuyor.

"AY SONUNDA TAŞINIYORUZ"

KESOB Başkanı Ali Sarı, taşınmayla ilgili gazetemize konuşarak “Bu hafta temizliği yaptıracağız. Ufak tefek işleri kaldı, fazla bir iş kalmadı. Yeni yerimizdeki hazırlıklar bitti. İnce işler kaldı. Onlar yapılıyor şu an. Ay sonu gibi hazır hale getireceğiz. Bir taraftan tabela ve reklam çalışmaları yapılıyor. Ay sonuna kadar her şey yüzde doksan hazır olur. Akabinde ay sonu ya da bir dahaki ayın başında odalar olarak taşınmaya başlayacağız” dedi.

BİRLİK KASIM AYINDA

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin ne zaman taşınacağını da açıklayan Başkan Vekili Sarı, “Birlik olarak 7 Kasım’da yapacağımız seçimden sonra taşınma gerçekleşecek. Seçimden sonra 11. ayın içinde taşırız birliği. Ufak tefek rötuşlar kaldı. Odalar ay sonu itibariyle yeni yere geçecek. Seçimden sonra arşiv sistemini taşıyıp üyeler için hazır hale getirmemiz lazım. Hafta sonu taşıyıp yeni haftaya hazır hale getireceğiz” diye konuştu.

BAKAN VE GENEL BAŞKAN GELECEK

Taşınma sonrası güzel bir açılış planladıklarını belirten KESOB Başkan Vekili Ali Sarı, “Büyük açılışı daha sonra yapacağız. Büyük açılışımızı yüksek ihtimalle ocak ayından sora yapacağız. Bütün odalar o zamana kadar zaten taşımış olur. Ticaret Bakanımız Mehmet Muş, Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’i açılışımıza davet edeceğiz. Kapsamlı bir açılış düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/8001506/esnaf-odalari-gun-sayiyor-acilis-yeni-yilda