Kayıkçılar kıyıyı tel örgüyle çevirdi
Hürriyet'ten İzmit Belediyesindeki intiharla ilgili açıklama
İzmit Belediyesi’nde intihar girişimi
Kocaeli'de iş makinesi devrildi: 1 yaralı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Yeniden Refah’a Erbakan morali

Partisinin il kongresinde konuşan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan “Önce evimizdeki yangına su taşıyacağız. Önce hesap sormak yerine yangına su taşıyacağız” dedi

14 Nisan 2019 Saat: 18:07
Yeniden Refah’a Erbakan morali
Yeniden Refah’a Erbakan morali

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcıları Dr. Fatih Öztek, Av. Mehmet Eren, Yücel Molla İsmailoğlu, MKYK Üyesi Batman eski Milletvekili Musa Okçu, Kurucular Kurulu Üyeleri Ali Şükrü Bayraktar, Muhammed Zahit Göztürk Hüseyin Küçükkeskin, Musatfa Cebir Necati Arslan, İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, Bolu İl Başkanı Nurettin Aytar, Yalova İl Başkanı Mustafa Berber, Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, Kandıra Belediye eski Başkanı Cengiz Kan, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Keleş, BBP İl Başkanı Mustafa Özdemir, HÜDA-PAR İzmit İlçe Başkanı Mehmet Kazak, STK ve dernek temsilcileri katıldı.

574 KİŞİ OY KULLANDI

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Kocaeli İl kongresinde kurucu İl Başkanı Mehmet Aras tek aday olarak seçime girdi. 574 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonucunda asil ve yedek 100 kişilik il yönetimi 10 kişilik il disiplin kurulu seçildi. Aras koltuğuna seçilmiş başkan olarak oturdu.  Divan başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatih Öztek, başkan yardımcılığına Mustafa Can, katipliğe Yakup Güzeltepe seçildi.

MEŞALELERLE KARŞILADILAR

Genel Başkanları Dr. Fatih Erbakan’ı D-100 yan yolda karşılayan partililer, meşalelerle adeta bayram havası estirdi. Yolda yaklaşık bir saat Genel Başkanları Dr. Erbakan’ı bekleyen Partililer, salona polis korumasıyla girdi. Erbakan’ın salona girdiği sırada izdiham yaşanırken Dr. Erbakan, salonu tur atarak partililerini selamladı. Partililerin heyecanlı olduğu gözlenirken Erbakan, salondaki kalabalıktan oldukça memnun kaldı. Merhum Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisinin 1’inci Olağan İl Kongresinde Kurucu İl Başkanı Mehmet Aras seçilmiş başkan oldu.

‘İSTANBUL’DA MAYINA ÇARPTILAR’

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Aras, “1960’tan beri siyasetin içinde olan milli görüşte uzun yıllar il başkanlığı yapmış, belediye başkanlığı yapmış bir abiniz olarak size bir müjde vermek istiyorum. İki kere ikinin dört ettiği gibi ilk seçimde genel başkanımız cumhurbaşkanı partimiz de mecliste olacaktır.31 Mart yerel seçimlerinde Titanik gemisi İstanbul’dan geçerken mayına çaptı. Gemiyi tayfalar yani seçmenler terk etti. Usta gemi kaptanı başa geçti ama gemiyi yürütemedi. Tersanede yalnız başına kaldı” diye konuştu.

‘MİLLİ GÖRÜŞTEN AYRILMAYIN’

Sözlerini sürdüren Aras, “Tek kurtuluş Erbakan hocamızın 50 yıl önce kurduğu Nuh’un gemisinde fırtınalara, 28 Şubatlara karşı kurtuluş Refah Partisidir. Ana vatan gibi tabelaları kalmayacak. Emeklilikte yaşa takılanlar var. Parayı bulmak sizin işiniz. Nasıl parayı bulamıyorsunuz. Bu hortumun başı hazineye bağlı. Allah’ın izniyle başa biz geleceğiz. Biz önce parayı vereceğiz, sonra bulacağız. Genel başkanım gelecek sizin hakkınızı verecek. Gençler hayat çok kısa ben 73 yaşındayım. Sakın Milli görüşten ayrılmayın, milli görüle arkadaşlarınızı getirin. Bütün siyasi partiler EYT’liler ilgili ‘Biz yapacağız’ diyorlar ama yalan. Hiç tereddütünüz olmasın. Bu güne kadar partimize hizmet eden delegeleri ve üyelerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘AMPUL, KURT HEPSİNİN TUZU KURU’

Faaliyet raporlarını da kısaca sunan Aras, “Kocaeli’de3 gün içerisinde 100 kişilik yönetim kurulu oluşturdum.4 5gün içinde 12 ilçenin yönetim kurullarını ve ilçe başkanlarını belirledik. Kongrelerini yaptık ve bu gün burada 574 delegeyi seçerek kongreye getirdik. Kurt, ampul hepsinin tuzu kuru, Refah’ta çare var. Refah çalıp çalıp götürmez, yetim hakkı yedirmez Yeni Refah’ta çare var” dedi.Ardından Erbakan nerede biz oradayız, Mücahit Erbakan’ sloganları ile kürsüye gelen YRP Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Bu coşku bu muazzam manzara, karşılama Fatih Erbakan’ın bereketi değildir. Sultan Abdülhamit Hamit Hazretlerinin bereketidir. Bunlar Merhum Erbakan Hocamızın bereketidir” dedi.

‘2023’TE KOCAELİ’YE TEŞEKKÜR EDECEĞİZ’

Dr. Erbakan, “Biz Yeniden Refah Partisi’ni 4 ayrı emniyete alarak kurduk. Toplantımız, Yeniden Refah sancağının en yüksek surlara dikilmesine vesile olsun. Kocaeli’nin tüm bilboardlarına teşekkürler Kocaeli yazmayı nasip etsin. Sizin bu gayretinizle 2023 seçimleri sonrası teşekkürler Kocaeli diyeceğiz. Bütün kısıtlı imkanlara rağmen Yeniden Refah Partisi’ni direklere asan gençlere Allah bunu da nasip edecektir. İnşallah önümüzdeki yıllarda zalimlerin, siyonizmin diz çöküşünü göreceğiz. Bu partiyi Erbakan Hoca kurdu diyorlar. Biz de diyoruz ki İncil’i ve Tevrat’ı da Cenab-ı Allah göndermişti” şeklinde konuştu.

‘YANLIŞLARIN PEŞİNDE GİDMEZDİK’

Refah Partisi’ni de eleştiren Fatih Erbakan, “Erbakan Hocanın yolundan yürümek Milli görüş prensiplerine uymakla olur. 8 senedir 40 tane ayrı iş yapıp hala bu yanlışlara devam edip yine de peşinizden gelmemi bekleyemezsiniz. Erbakan’ın sancağı ikinci 40 yılında Yeniden Refah Partisi tarafından taşınacaktır.Dünyada siyonizmin tek antibiyotiği olan milli görüşü artık layıkıyla temsil etmenin zamanı gelmiştir. 50 senelik tertemiz başarılarla dolu geçmişin yeniden canlanma vaktidir. Biz sırtımızı dış güçlere değil, Sultan Abdul Hamit Han Hazretlerine ve Erbakan hocamıza dayayarak yola çıktık. Bu istikametten ayrılmadığımız sürece bütün dünya bir araya gelse sırtımızı yere değdirmez” dedi.

‘ÖNCE YANGINA SU TAŞIYACAĞIZ’

İl Başkanına da teşekkür eden Erbakan, “Mehmet Aras ağabeyime bu yaşına rağmen sancağı en önce taşıması sebebiyle teşekkür ediyorum. Onun gibi büyüklerime, hanım ve gençlik kollarına da teşekkür ediyorum. Biz suçlamak, fişlemek için gelmiyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin 82 Milyon insanımızı kucaklamak için geliyoruz. Kin, haset, intikam duygusuyla gelmiyoruz. Hayırlı hizmetleri takdir etmek için geliyoruz. Önce evimizdeki yangına su taşıyacağız. Önce hesap sormak yerine yangına su taşıyacağız. Diğer muhalefet partililerden farklı bir anlayışa sahibiz. Mevcut iktidar gitsin anlayışıyla değil. Milletin sorunlarını kim çözecekse o siyaset yapsın anlayışıyla hareket ediyoruz” dedi.

‘ESARETTEN KURTARMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR’

Coşkunun hiç düşmediği kongrede konuşan Genel Başkan Dr.Fatih Erbakan “Bu iktidar döneminde vatandaşın bankalara borcu 90 Milyar TL arttı. Milleti bu esaretten kurtarmak boynumuzun borcudur. Yeniden Refah, bolluk bereket demektir. Yüzde 70’i yabancıların elinde olan bankaları esaretten kurtarmak boynumuzun borcudur. Sadece çiftçinin borcu son 5 senede 34 Milyar TL’den 104 Milyar TL’ye çıktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑