Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

'Yerin altından yeni yol açıyoruz'

Başkan Karaosmanoğlu, Darıca Eskişehirliler Derneği’ni ziyaret ederek siyasetlerinin ve hizmetlerinin merkezinde insan olduğunu bir kez daha dile getirdi

31 Ekim 2018 Saat: 11:31
Yerin altından yeni yol açıyoruz
'Yerin altından yeni yol açıyoruz'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Eskişehirliler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ceylan Kaya tarafından konuk edilen Karaosmanoğlu ile Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, sivil toplum kuruluşlarının önemini belirterek, siyasetlerinin ve hizmetlerinin merkezlerinde insan olduğunu bir kez daha dile getirdiler.
“GÜZELLER GÜZELİ DARICA’YA BAKMAMIZ YETER”
Kocaeli’nin artık herkesin dikkatini çektiğini ve örnek şehir olarak gösterildiğini Eskişehirlilere söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bugün şehrimiz bu mertebelere eriştiyse, bunda halkımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın emeği vardır” diyerek şunları kaydetti “Elbette parmakla gösterilen bir şehir olmak, bazı sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Vatandaşa sunulan hizmetlerde, çıtayı sürekli yükseltmek zorundayız. Marka şehir dendiğinde akıllara Kocaeli geliyorsa, başarımızı korumalı, yeniliklere hız kesmeden devam etmeliyiz. Çok fazla uzağa gitmeye gerek yok, güzeller güzeli Darıca’ya bakmamız yeter. Darıca ilçemiz, pek çok il merkezini imrendirecek hizmetlerle donatıldı. Yeşille mavinin dans ettiği, mesire yerleri ve sahiliyle adeta bir cazibe merkezi oldu. Alt yapı ve şehirleşmede, çağın gerekliliklerine göre planlanan, güzide bir belediyecilik örneği sergiliyoruz.”
“İLÇELERİMİZİN TÜMÜNÜ ÜLKEMİZİN PARLAYAN YILDIZI YAPTIK”
Mutlu insanların yaşadığı bir şehir oluşturmak için 2004 yılında çıktığımız bu yolda çok önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini de dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Marka şehirler inşa ederken nüfus ve kenti birbirinden ayrı düşünmedik. Hayata geçirdiğimiz projeler hem şehre hem de sakinlerine yönelik planlardı. Hamdolsun, Kocaeli ve ilçelerimizin tümünü, ülkemizin parlayan yıldızı yaptık. Şehre değer katmaya devam ediyoruz. AK Partimiz ülke genelinde olduğu kadar, yerel ölçekte de ekonomik büyümeye önem veriyor” açıklamasını yaptı.
“VATANDAŞIMIZA RAHAT ULAŞIM İMKÂNI SUNACAK”
Kocaeli Metrosu'nun ilk adımı olan Gebze OSB–Darıca Sahil Metro Hattı'nın temeli Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle atıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarihinin en büyük yatırımı olacak dev proje ile Kocaeli, Türkiye’deki sayılı metrosu olacak illerden biri olacak. Toplam 5 milyar liralık yatırımla, ülkemiz için önemli bir işe başladık. Temelini attığımız Gebze OSB–Darıca Sahil Metro Hattı, Kocaeli Metrosu'nun ilk adımı olacak. Darıca ilçemizin altından ilerlemeye başladık. Kocaeli’de ve Darıca’da yerin altından yeni bir yol açıyoruz. Metromuz, vatandaşımıza rahat ulaşım imkânı sunacak. Organize Sanayi Bölgelerimiz de Türkiye ekonomisinin can damarı. Her sabah İstanbul'dan yaklaşık 1 milyon 300 bin kişi, mesai için şehrimize akıyor. Her akşam bu vatandaşlarımız İstanbul'a dönüyor. Bu akışın, şehri yormadan sürmesi, iş gücünün trafik stresinden kurtarılması hayati bir ihtiyaç. Metromuz, şehrimizi yorulmaktan, iş gücünü trafik stresinden kurtaracak” ifadelerini de sarf etti.
“GELECEK TÜRKİYE’MİZİN, KOCAELİ’MİZİNDİR”
AK Partinin iktidara geldiğinden bu yana, Organize Sanayi Bölgeleri, Yöresel Kalkınma Ajansları, Meslek Edindirme Kursları gibi sayısız projeyi milletin hizmetine sunduklarını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sağlıktan savunmaya, eğitimden sanayiye her alana yayılan reformlarla ülkemiz çağ atladı. Belediyecilik de bu kalkınma hamlesinin önemli başlıklarından oldu. Ulaşımdan çevre düzenlemesine, şehircilikte çığır açtık. Gelecek Türkiye’mizin, Kocaeli’mizindir. Bununla birlikte buraya aş ve iş için gelen hemşerilerimizi de en güzel hizmeti vermek için çok çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑