Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Yıldız-Ünlü polemiği

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in İYİ Parti’nin önde gelen isimlerine verdiği teşekkür yemeğinin ardından MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız arasındaki polemik sert bir şekilde devam ediyor

21 Temmuz 2019 Saat: 15:34
Yıldız-Ünlü polemiği
Yıldız-Ünlü polemiği

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde ittifak ortakları İYİ Parti’nin önde gelen isimlerine KYÖD’de teşekkür yemeği vermişti. Davete katılan İYİ Partililerin “Eski MHP’liler” şeklinde lanse edilmesine MHP İl Başkanı Aydın Ünlü tepki göstermiş ve akabinde konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Hürriyet için “Tribünlere oynamayı bıraksın. Eski MHP’liler söylemiyle haber servis ettirmemeli. Fatma Hanım haset siyaseti yapmamalı. İzmit’in sorunlarıyla ilgilensin” demişti. Bu açıklamanın üzerine İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü arasında başlayan polemik, yazılı basın açıklamalarıyla karşılıklı cevap şeklinde devam ediyor. Birbirine sert sözler söyleyen ikili arasındaki tartışmaya partililer de sosyal medyadan destek veriyor.
‘YEMEĞE GELENLERE İYİ BAKSIN’
İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün geçtiğimiz günlerde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, “MHP’lilerin adını kullanmaması konusunda uyarıyorum” demesine sert tepki gösterdi. Yazılı açıklamada bulunan Yıldız, “MHP’nin kurumsal kimliğine olan saygımızdan lağım akıtan il başkanına cevap vermedik. Vermedik ama o da bir yere kadar. Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’in teşekkür yemeğine bile dil uzatmaya cüret etti.Teşkilatlarımda geçmişte mahalle temsilciliğini dahi layık görmediğim ancak şu an ülkücü camiadan hem fikir, hem de söylem olarak fersah fersah uzakta olanil başkanı, o yemeğe gelenlere iyi baksın. Görünce elini öptüğü büyüğümüz Bünyamin Akman’dan son 20 yılda iki büyükşehir adayına, yıllardır davanın hep çilesini çekmiş ülkücü topluluğuna kadar kendisinin o koltukta oturmasının en önemli kişileri o yemekte idi. Azıcık edep terbiye olsa oradaki şahsiyetleri böylesine asılsız yermez, yüceltirdi.
‘SİYASETİRANT OLARAK GÖRÜYOR’
Yemekteki isimleri görünce saygısından ceketinin önünü ilikleyen bu şahsın tavrı beni şaşırtıyor. Aslında şaşırtmamalı idi. Biz vatanın bütünlüğünü, insanların eşit şartlarda kardeşçe yaşaması için geceli gündüzlü var güçleriyle çalışan İYİ'ler topluluğunu ‘İP’ diye nitelendirmesi, siyasi kirliliğin, siyaseti sadece rant ve cebini doldurmak olarak gören bu şahsın şuursuzluğuna veriyoruz. MHP'li olmak ayrı şey, Aydın Ünlü olmak apayrı şey. Çalışan ol, işveren ol, işçi ol, gazeteci ol, siyasetçi ol, başkan ol, yönetici ol ama önce insan ol, edepli ol. Siyaseti germe” ifadelerini kullandı.
‘İKİ, ÜÇ GÜNDE BİR SAÇ MI BOYANIR?’
Yazılı açıklama yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü de, “Milliyetçi ve ülkücü harekete ihanet ettikten sonra halen eski MHP’li olmanın siyasi rantını yiyen zevatı ciddiye bile almamak lazım. ‘Geçmişte mahalle başkanı bile yapmadığım’ cümlesi, mahalle başkanlarına hakaret içeren bir cümledir” şeklinde konuştu. “Pensilvanya çukurunda kurulmuş bir partinin çukur siyasetçisi” diyerek Yıldız’a cevap veren Aydın,şunları söyledi: “Yedi yıldır il başkanıyım ve ben sana görev vermedim. Zira ihanet ile anılacağın çok açıktı. İyi ki de sana geçmişte görev vermemişim isabet olmuş. Başbuğun partisine ihanet etmiş birinin geçmişteki sıfatı da kendisi ile birlikte yok hükmündedir. Sen önce şu kılığına bak. Yağmurlu havalar geliyor dikkat et. İki üç günde saç mı boyanır? Andını unutmuş saçı boyalı. Bu zahmete insan nasıl dayanır? Bendini böldürmüş saçı boyalı.” Kerim ÇELİK - Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑