'Bir güzel adam geçti bu dünyadan'
72 kök kenevir ele geçirildi!
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu
4 adet el yapımı bomba bulundu!

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Yılmaz, 'Romanlara terörist dedirtmeyiz'

İzmit'te, düğün eğlencesinde çıkan kavgaya müdahale etmek isteyen polislerden 6'sı, taş ve sopalı saldırıda yaralanmış, 7 vatandaş ise gözaltına alınmıştı. Bu olay ile ilgili Serdar Mahallesi Muhtarı Ümit Yılmaz açıklama yaptı

11 Şubat 2019 Saat: 10:31
Yılmaz, Romanlara terörist dedirtmeyiz
Yılmaz, 'Romanlara terörist dedirtmeyiz'

İşte Serdar Mahallesi Muhtarı Ümit Yılmaz'ın o olay ile ilgili yaptığı açıklama:

Kamuoyunun dikkatine;

09 Şubat Cumartesi akşamı mahallemizde yapılan bir eğlencede alkolün etkisiyle gençler arasında çıkan kavgaya polis, gelen ihbar sonucu müdahale etmiştir. Müdahale sonucunda kalabalığı kontrol altına almaya çalışan emniyet ekipleri ve vatandaş arasında çıkan arbedede Sümer polis amiri ile altı polis  ve birkaç vatandaşımız yaralanmıştır.

Bazı gazetede ve internet haber sitelerinde, gerçeği yansıtmayan roman vatandaşlarımızı ve polisimizi karalayan haberler bizleri üzmüştür. Serdar mahallesi İzmit’in en köklü en kalabalık eski mahallelerinden biridir. Her kesimden insanın yaşadığı mahallemizde roman vatandaşlarımızın geçmişi de 100 senelik bir zamana dayanmaktadır.

'ROMANLARA TERÖRİST DEDİRTMEYİZ'

Yıllardır komşuluk, arkadaşlık yaptığımız bu emektar insanlar ülkesine vatanına bağlı, bayrağına saygılı kimselerdir onun için yapılan yorumlarda kimsenin romanlara terörist demesine müsade etmeyiz. Onun için karakolun taşlanması olayı tamamen asılsızdır. Bizler vatandaşımıza ve polisimize sahip çıkmakla mükellefimiz esas olan devlettir.

Vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren polislerimizin bütün mahalle olarakta yanındayız. Mahallemizde bulunan Sümer Polis Merkezi Amirliği'nde görevli bütün ekiple birlikte bir uyum içersinde çalışmaktayız. Üzücü olayda yaralanan polis merkezi amirimiz Emrah Aydın mahallemizde yaptığımız yardım kampanyalarında bizlerle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere gerektiğinde sırtında eşya taşıyan kömür taşıyan fedakar çalışkan bir devlet görevlisidir.

Kimsenin bu üzücü olaydan nemalanmasına, polisimizi ve vatandaşımızı karalamasına müsade etmeyeceğiz. Serdar mahallesinin bütün fertleri, devletini ve milletini seven fedakar insanlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ümit Yılmaz 

Serdar Mahallesi Muhtarı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑