Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Yusufelililerden kardeşlik pikniği

Kocaeli Artvin Yusufeliler Derneği’nin birlik ve kardeşlik günü pikniği tam not aldı

25 Haziran 2019 Saat: 15:50
Yusufelililerden kardeşlik pikniği
Yusufelililerden kardeşlik pikniği

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonunun en aktif  derneklerinden olan Kocaeli Artvin Yusufeliler Derneği, piknikte buluştu. Bu yıl ilk kez düzenlenen 1.Yusufeliler Birlik ve Kardeşlik şenliği, Derince Çınarlıdere 2. Etap Mesire alanında 3 Bin kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Artvin’in yerel sanatçılarından Özkan Hatinoğlu, Filiz Akay, Akordeon ustası Ekrem Akdemir ve Org’unkompitanı olan Sedat Hoca da pikniğe katıldı.

TABELA İSTEDİLER

Kocaeli’de yaşayan Artvin Yusufeliler ve Artvinli misafirler piknikte memleket hasretini giderdi. Kocaeli’nin tüm ilçeleri, Sakarya ve Yalova’dan da pikniğe katılım vardı. Misafirlere piknikte 150 kilo yatık ve dik döner ikramı yapıldı. Alanda soğuk su ve çay servisi misafirlere ikram edildi. Başkan Ali Tokgöz ve yönetimi misafirlerden tam not aldı. Mesire alanında cep telefonları çekmediği için bazı misafirler, piknik alanına değil de başka yerlere gitti. Artvinli misafirler, Derince Belediyesi’nden yollara yönlendirme tabelası konulmasını istedi” dedi.

‘BİR ÇAĞRIYLA ÇİÇEK AÇTIK’

Piknikte konuşan Yusufeliler Dernek Başkanı Ali Tokgöz, “Değerli hemşehrilerim bu gün burada uzak yakın demeden buraya gelen siz değerlihemşehrilerimi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum ve Yunusun diliyle diyorum ki Gelin tanış olalım işi kolay kılalım. 2018 Mart ayında Kocaeli kültür ve dayanışma derneğimizi durduk. Kurarken bir çiçekle bahar gelmez dediler. Biz de bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar dedik. Bu gün burada bir çağrımızla binlerce çiçek açtı” şeklinde konuştu.

‘DESTEĞE DEVAM EDİN’

Tokgöz’ün ardından konuşan Kocaeli Artvin Batum Dernekler Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu, “Böylesine güzel organizasyonu düzenleyen değerli başkanım Ali Tokgöz ve yönetimini canı yürekten kutluyorum. Kocaeli’ye damgasını vuran yaklaşık bir yıl önce kurulan bir derneğin başarısı böyle olur. Kısa zamanda Kocaeli’de yaşayan tüm Yusufelileri bir araya getiren dertleri ile dertlenen ve sevinçlerini paylaşan yönetim böyle olmalı, bu manzara tüm Kocaeli’de ciddi ses getirmiştir. Komşu illerimizden gelen hemşerihlerimizin de katılımı şahsımı son derece duygulandırdı. Desteklerinizi vermeye devam edin bizleri takip edin bizler hiçbir hemşerimizin boynunu bükecek eyleme asla müsaade eymeyiz. Artvinimizin suyu sert, insanı mert olur. Artvinimizden sağcısı solcusu çıkar ama asla vatan haini çıkmaz” dedi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑