Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekonomi

Yuvacık Su’dan dev yatırım

Başiskele Belediyesi’nin iştirakçisi BİAŞ’tan dev yatırım. Yuvacık Su; 0,33 litre, 0,50 litre ve 1,5 litre pet grubu üretimi ile piyasada yine ezber bozmaya hazırlanıyor

6 Ağustos 2013 Saat: 13:14
Yuvacık Su’dan dev yatırım
Yuvacık Su’dan dev yatırım

Başiskele Belediyesi’nin iştirakçilerinden olan BİAŞ’a bağlı Yuvacık Su, kısa sürede yakaladığı başarısını Türkiye genelinde yaptığı bayiliklerle kanıtlıyor. Bayi yapılanmasına devam eden Yuvacık Su Ankara, Zonguldak ve Yalova illerinde de bayilikler açarak Türkiye’ye yayılmaya devam ediyor. Yuvacık Su’yu bir markaya dönüştüren BİAŞ, şirket bünyesinde ambalajlı su üretim faaliyetini Yuvacık Su Dolum Tesisi’nde 200 cc, 250 cc, 300 cc bardak ve 19 Litrelik polikarbon damacana segmentlerinde sürdürüyor.

EN ÇOK TÜKETİLEN…

Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı ve BİAŞ Yönetim KuruluBaşkanı Köksal Ayabakan, “Kendi pazarında adeta ezber bozan su olarak tanınan, piyasasında marka olma yolunda hızla ilerleyen Yuvacık Su, işi daha da büyüterek en çok tüketilen ve toplam yatırım bedeli de 3,56 milyon TL olan 0,33 litre, 0,50 litre ve 1,5 litre pet grubu için düğmeye bastı” dedi.

CİROLAR BÜYÜYOR

Ülkemizde her geçen yıl büyüyen ve daha geniş tüketici kitleleri tarafında kabul gören ambalajlı su TÜİK verilerine göre 2007 yılında toplam ambalajlı su tüketimi 8,1 milyar litre iken 2012 de 10,3 milyar ve 2013 yılında da tahmini olarak 10,5 milyar litreye çıkması beklenmekte. Bu verilere göre sektör son 6 yıl içinde hem ciro bakımda çok büyüyen bir sektör, hem de tüketim bakımından yüzde 29,6 artmış durumda.

SAATTE 18 BİN ŞİŞE

Yönetim Kurulu Başkanı Ayabakan, “Bu denli dinamik olan sektörde şirket olarak rekabet koşullarına uyum sağlamak ve sektörün önemli bir oyuncusu olmak için eksik olan üretim segmentini yavaş yavaş faaliyete geçirmenin heyecanını yaşayan Yuvacık Su, Kocaeli sınırlarında su dolumu yapan 8 şirketten biridir. Yuvacık Su kurmakta olduğu makinelerle 0,33 litre, 0,50 litre ve 1,5 litre pet grubu üretimini de yapmaya hazırlanıyor ve kurulumu yapılmakta olan makinelerle saatte 18 bin adet şişe üretim gerçekleştirecek. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla yapmış olduğumuz bu yatırım başta ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑